FRØPT wyróżnione znakiem must have.
Modele frontów

Pierwszy krok do stworzenia wyjątkowego wnętrza to wybór jednego z czterech modeli frontów


Model Pure

Pure

Gładki front lakierowany w wykończeniu matowym.

Sprawdź cenę
Pure Greige Cover

Jest idealną bazą do realizacji wymarzonej wizji wnętrza.

Uchwyty

W zależności od stylistyki wybranych uchwytów można uzyskać w pomieszczeniu zamierzony efekt.

Z kolei użycie ukrytego otwieracza typu
PUSH-OPEN pozwoli na zachowanie czystego i minimalistycznego stylu.

Sprawdź cenę
Model Classic

Classic

Autorska wariacja na temat klasycznych frontów wpisanych w żłobioną ramę.

Sprawdź cenę
Classic Khaki Cover

Umowna ramka w postaci delikatnego frezu przecinającego powierzchnię frontów to ukłon w stronę klasyki w minimalistycznym wykonaniu oddającym filozofię projektów FRØPT.

Sprawdź cenę
Model Modern

Modern

Gładki front z uchwytem wyfrezowanym we froncie.

Sprawdź cenę
Modern Terracotta Cover

Idealny dla tych, którzy preferują oszczędny, ale niepozbawiony oryginalności styl.

Ten model nie potrzebuje ozdób w postaci uchwytów, natomiast samodzielnie nadaje wnętrzu wysmakowany i przemyślany charakter.

  • 15 cm uchwyt na górze 15 cm uchwyt na górze
  • 55 cm uchwyt na górze 55 cm uchwyt na górze
  • 15 cm uchwyt na dole 15 cm uchwyt na dole
  • 55 cm uchwyt na dole 55 cm uchwyt na dole
  • 55 cm uchwyt z boku 55 cm uchwyt z boku

Uchwyt ma długość 15 cm, występuje jednak również w wersji 55 – centymetrowej, która idealnie sprawdzi się w przypadku zabudowanej lodówki. Może być umieszczony w górnej lub, w przypadku górnych szafek z poziomymi zawiasami i lodówki, dolnej części frontu.

Sprawdź cenę
Model Brush

Brush

Front z frezowanymi pasami przypominającymi pociągnięcie pędzla.

Sprawdź cenę
Brush Pure Sand Cover

Front inspirowany pasami piasku ułożonego przez wiatr na pustyni, powstał w ramach kolekcji Terra.

Efektowny wzór stanie się bardzo wyrazistym akcentem we wnętrzu i z pewnością będzie stanowił o jego charakterze.

Idealnie sprawdzi się też jako uzupełnienie gładkich frontów.

  • -45° -45°
  • 45° 45°
  • Pionowo Pionowo
  • Poziomo Poziomo

We frontach o szerokości 20, 25, 40, 80 cm dostępne są pasy w wersji pionowej lub poziomej. We frontach o szerokości 60 cm pasy mogą być dodatkowo ułożone pod kątem 45 stopni w jednym z dwóch wybranych kierunków.

Uchwyty

Ze względu na nieregularną powierzchnię rekomendujemy użycie otwieracza PUSH-OPEN lub uchwytów krawędziowych nakładanych na front z góry lub od boku.

Można zastosować również standardowe uchwyty, należy mieć jednak na uwadze, że w wyżłobionych szczelinach widoczne mogą być elementy montażowe uchwytu.

Sprawdź cenę
Wzornik

Wzorowy
przykład

Wybierz wzornik i poczuj kolekcję Terra
już od 27 zł (z wysyłką).

Wybierz wzornik

Wszystko, co warto wiedzieć o frontach

Uniwersalnie
zaprojektowane

Proponowane modele
stworzone zostały na bazie
wiedzy i doświadczenia
Magdy Milejskiej,
założycielki studia
projektowego
Odwzorowanie.

Magda

Lokalna
jakość

Fronty wykonane są przez
rodzimych wytwórców z wieloletnim
doświadczeniem w dziedzinie
obróbki stolarskiej, którzy z pasją
dopracowują każdy detal.

Lokalna jakość - model Pure w kolorze MDF - zdjęcie 1
Lokalna jakość - model Pure w kolorze MDF - zdjęcie 2

Bazą wszystkich modeli jest
18 mm płyta MDF lakierowana dwoma
warstwami lakieru w wykończeniu
matowym.

Kolory
„Terra”

Każdy model dostępny jest w 5 kolorach kolekcji „Terra” lub w dowolnie wybranym kolorze ze wzornika RAL i NCS.

Więcej niż
tylko
fronty

Typy frontów - ikona

Fronty pasują do systemów meblowych IKEA z serii: METOD, BESTÅ i PAX. Sprawdzą się w każdej domowej przestrzeni, również w łazience. W kuchni można je zastosować do wszystkich urządzeń AGD.

Cokoły i panele maskujące - ikona

Uzupełnieniem całości są cokoły i panele maskujące, które można użyć do ukrycia boku lub góry szafki, uzupełnienia narożnika szafki narożnej czy do wypełnienia przestrzeni między ścianą a szafką. Możesz wybrać dokładnie taki rozmiar, jakiego potrzebujesz lub wybrać jeden z uniwersalnych rozmiarów i przy montażu dociąć z niego odpowiednie fragmenty.

Na koniec,
dobre otwarcie

Idealnym dopełnieniem naszych projektów będą uchwyty Plankton dla domu, zaprojektowane przez Olę Munzar.

Uchwyty Plankton - ikona


Kolekcja Kraft, której częścią są rekomendowane przez nas uchwyty, otrzymała nagrodę must have 2017 na Łódź Design Festival za wykorzystanie tradycyjnych technik wytwórczych we współczesnym wzornictwie.


Papier - wizualizacja Kamień - wizualizacja Uchwyt Plankton Luciola Gałka

Pytania

Zamówienie i zwroty

Montaż

Techniczne - Planowanie kuchni z IKEA

Oferta

Dostawa

Gwarancja

Zapytaj o coś innego

i odpowiedzi

Zamówienie i zwroty

Jaki jest czas oczekiwania na fronty?

Czas oczekiwania na fronty wynosi ok. 6 tygodni od momentu wykonania przez Ciebie przelewu bankowego na wskazany numer konta.

Czy mogę skonsultować zamówienie przed jego ostatecznym złożeniem?


Wybrane przez Ciebie elementy w konfiguratorze utworzą listę zakupów, dostępną pod linkiem wygenerowanym u dołu zamówienia. Możesz podzielić się tym linkiem z inną osobą lub jeżeli masz wątpliwości, wysłać go nam wraz z projektem swojej kuchni w IKEA plannerze. Jeśli zauważymy jakąś nieścisłość, poinformujemy Cię o tym. Jeśli wszystko się zgadza, potwierdzimy, że możesz złożyć zamówienie. Od momentu zaksięgowania przelewu rozpoczynamy jego realizację.

Weź pod uwagę, że nawet mając projekt w planerze IKEA nie wiemy, jakie konkretnie wymiary ma Twoja kuchnia, więc nie zweryfikujemy zamówienia pod tym kątem.

Czy mogę zrezygnować z zamówienia lub zwrócić towar?


Nasze fronty każdorazowo powstają na indywidualne zamówienie, dlatego prosimy o przemyślany zakup. Nie możesz anulować zamówienia po jego akceptacji i dokonaniu przelewu ani odstąpić od umowy, ponieważ w tym momencie rozpoczynamy proces produkcji frontów. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność co do zakupu, skontaktuj się z nami przed jego dokonaniem.

Montaż

Jak zamontuję fronty?


Nasze fronty posiadają identyczne nawiercenia jak fronty IKEA, dlatego może je zamontować ekipa monterska zamówiona w IKEA lub dowolna ekipa remontowa. Montaż możesz wykonać również samodzielnie (zawiasy szafek działają na klik, a do montażu szuflad wystarczy śrubokręt).


Techniczne - Planowanie kuchni z IKEA

Czy mogę wybrać spersonalizowany rozmiar panelu?


Możesz, a nawet powinieneś! Możesz kupić u nas gotowy rozmiar panelu, jak w IKEA i z niego docinać potrzebne fragmenty. Drugą opcją jest wpisanie w Twoim zamówieniu dokładnie takich wymiarów, jakich potrzebujesz i wtedy my przygotujemy je dla Ciebie. Oznacza to, że w momencie zamawiania musisz być absolutnie pewien, jakie to będą wymiary. Dzięki temu zyskujesz pewność, że element będzie wykończony z każdej strony, unikniesz odprysków podczas niewprawnego cięcia, i nie będziesz musiał pytać znajomych na facebooku, czy mają do pożyczenia piłę :)


Do czego służą panele?


Panele wykorzystywane są m.in. do ukrycia boków ostatniej szafki, do uzupełnienia wnęki między szafką a ścianą, żeby kuchnia idealnie wypełniła przestrzeń lub do zamaskowania rogów szafki narożnej. Zwykle polecamy panele o grubości 10 mm, uważamy, że wyglądają ładniej :) Z tego samego powodu nasze panele, przeznaczone do maskowania boków szafek stojących, sięgają do ziemi, zasłaniając również nóżki od boku. Jeśli jednak masz inne zdanie w tym temacie, możesz zamówić panel o grubości 18mm (grubość frontu) i wybrać spersonalizowany rozmiar krótszy o 8 cm. Natomiast niezależnie od upodobań, jeśli Twoja kuchnia kończy się sprzętem AGD nieposiadającym szafki (pralka, zmywarka) wybierz panel o grubości 18mm - to na nim będzie opierał się blat. Z panelu wytniesz również narożniki szafki narożnej.

Jak wybrać elementy maskujące do szafki narożnej 128x68?


Do tej szafki poza drzwiami potrzebujesz dwóch listewek do ukrycia rogów. Możesz także, tak, jak w IKEA zamówić u nas panel np. o wymiarach 62x88 i z niego wycinać odpowiednie elementy. Pamiętaj jednak, że u nas dostępne są również gotowe, dopasowane do tej szafki elementy o szerokości 6 i 8 cm. Natomiast czasem specyfika tej szafki wykorzystywana jest do dostosowania ciągu kuchennego do długości ściany, na której się on znajduje, poprzez maskowanie szerszymi panelami niż same narożniki szafki. Jeżeli taka sytuacja występuje u Ciebie, to wpisz spersonalizowane wymiary, które potrzebne są w Twojej kuchni i przygotujemy je dla Ciebie.


Czy fronty mają nawiercone otwory na uchwyty?

Fronty FRØPT możesz skomponować z dowolnymi uchwytami, które tylko sobie wymarzysz. Nie przygotowujemy nawierceń pod nie, ponieważ chcemy, abyś mógł je wykonać pod wybrane przez siebie uchwyty.


Czy fronty będą pasować do sprzętów AGD kupionych poza IKEA?


Ważne, aby Twoje sprzęty były dopasowane do szafek IKEA, ale te wymiary zwykle są standardowe dla wszystkich sprzętów, niezależnie czy są one z oferty IKEA, czy spoza niej. Do wszystkich sprzętów AGD można dopasować wszystkie fronty, nawiercając je pod zawiasy dostarczone z danym sprzętem.

Co oprócz korpusów muszę kupić w IKEA?


W IKEA kup zawiasy, amortyzatory, osprzęt i wyposażenie wewnętrzne. Jeżeli przygotowujesz projekt online w planerze IKEA najlepiej zbuduj kuchnię razem z frontami. Wtedy wszystkie potrzebne elementy automatycznie dodadzą się do zamówienia. Następnie przed finalną realizacją całego zamówienia - wykreśl z niego jedynie pozycję frontów.


Jak zbudować szafkę łazienkową z frontami FRØPT?


Szafki łazienkowe, którą prezentujemy na zdjęciach zbudowane są na korpusach systemu METOD o głębokości 37 cm.
My wykorzystaliśmy szafkę o wymiarach 80x60 cm, ale można użyć również szafek o szerokości 40 i 60 cm. Górny front o wysokości 20 cm (80x20 cm) to zaślepka, za którą mieści się syfon. Dolny front o wysokości 40 cm (80x40 cm) przymocowany jest do średniej szuflady Maximera. Dodatkowo można w niej umieścić wewnętrzną niską szufladę Maximera. Na potrzeby sesji użyliśmy nóg Limhamn, które pomalowaliśmy na czarno. Natomiast klientom rekomendujemy powieszenie szafki na ścianie lub dokupienie nóg np. z serii Godmorgon, tak, aby wysokość całej szafki nie przekraczała 85 cm.

Czy wykonujecie fronty do systemu FAKTUM?


Tak, ale w tym przypadku prosimy o indywidualny kontakt. System FAKTUM nie jest już sprzedawany przez IKEA, dlatego obróbkę frontów przygotowujemy na podstawie danych klienta dotyczących konkretnych elementów.


Oferta

Czy mogę wykonać fronty do mebli spoza oferty IKEA?


Tak. W takim przypadku drzwi dostarczamy z nawierconymi puszkami i zawiasami, które później należy zamontować do korpusu. Jeśli fronty montowane będą do starych szafek z zamontowanymi już zawiasami, należy wziąć pod uwagę, że miejsca nowych nawierceń mogą się z nimi nie pokryć. Natomiast fronty szuflad wysyłamy do samodzielnego owiercenia.


Czy mogę zamówić fronty w dowolnie wybranym przeze mnie kolorze?


Poza kolorami dostępnymi w naszej kolekcji możesz zamówić fronty w dowolnym kolorze - minimalna wielkość zamówienia to 1 m2. Należy wtedy wpisać kod numeryczny wybranego koloru ze wzornika NCS lub RAL w naszym konfiguratorze. Wzorniki RAL i NCS to najpopularniejsze palety kolorystyczne używane w projektowaniu wnętrz i znajdziesz je w każdym sklepie budowlanym.


Nie do końca radzę sobie z projektem w IKEA Plannerze i nie wiem czy na jego podstawie wybiorę wszystkie potrzebne fronty. Czy mogę przedstawić Wam projekt w inny sposób?

Oj tak, planer bywa czasem kapryśny, jeśli masz wątpliwości, jakich rozwiązań potrzebujesz to napisz do nas na hej@fropt.pl.

Dostawa

Jak wygląda dostawa frontów i ile kosztuje?

Fronty wysyłamy do Ciebie ubezpieczoną przesyłką kurierską. Zamówieniach do 1000 zł wysyłamy tradycyjną przesyłką w paczkach, koszt tej usługi wynosi 90 zł. Zamówienia powyżej 1000 zł wysyłamy na paletach - w tym przypadku kurier dostarcza fronty pod wskazany adres, ale nie wnosi bezpośrednio do Twojego mieszkania, dlatego zadbaj o odbiór frontów od kuriera. Koszt przesyłki na palecie uzależniony jest od wielkości zamówienia.

Czy mogę ustalić konkretny dzień i godzinę dostawy frontów?

Kiedy fronty będą gotowe do wysyłki, poinformujemy Cię, żeby wspólnie potwierdzić termin ich nadania. W dniu nadania frontów otrzymasz od nas list przewozowy i na jego podstawie możesz śledzić swoją przesyłkę lub uzyskać w razie potrzeby numer do kuriera. Fronty zwykle dostarczane są w ciągu 48 godzin, choć zdarzają się odstępstwa od tej reguły. W celu ułatwienia odbioru frontów przekazujemy kurierowi Twój numer telefonu.

Czy mogę magazynować swoje zamówienie?

Pamiętaj, że nie mamy możliwości magazynowania Twojego zamówienia. Jeżeli chcesz otrzymać zamówienie w terminie dłuższym niż 6 tygodni, poinformuj nas o tym na etapie zamawiania frontów, tylko wtedy zagwarantujemy Ci dogodny termin dostawy frontów.

Co zrobić, jeśli otrzymam uszkodzoną przesyłkę?


Pamiętaj, żeby sprawdzić opakowanie, zanim przyjmiesz przesyłkę. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, koniecznie zgłoś to kurierowi i nie przyjmuj przesyłki.


Co zrobić, jeśli otrzymam uszkodzone fronty?

Prosimy o sprawdzenie frontów zaraz po otrzymaniu przesyłki. Jeśli zauważysz uszkodzenia, koniecznie zrób ich zdjęcie i prześlij do nas na adres hej@fropt.pl do 2 dni od otrzymania frontów. Uszkodzenia mechaniczne, których nie obejmuje gwarancja, zgłoszone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Gwarancja

Czy kupując fronty poza IKEA nie stracę gwarancji na resztę kuchni IKEA?

Nie stracisz gwarancji, ponieważ w IKEA każdy element sprzedawany jest osobno, a nie kuchnia jako całość. Każdy z tych elementów podlega osobno 25 letniej gwarancji (korpusy i osprzęt). Nie ma też znaczenia, z jakimi innymi elementami zostaną one połączone.


Ile wynosi gwarancja na fronty FRØPT?


Nasze fronty objęte są 2-letnią gwarancją. Ponieważ nie zawierają żadnych mechanizmów podlegających uszkodzeniom, wadliwy okazać się może jedynie materiał, z którego zostały wykonane i te wady dadzą się zauważyć w tym okresie.

Nasza rada to zachowanie szczególnej ostrożności podczas montażu - to wtedy fronty narażone są na największe uszkodzenia, bo są podnoszone, odstawiane, przestawiane, uderzane brzegami itp. Pamiętaj, że nasza gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz tych wynikających z niewłaściwego użytkowania. Jeśli natomiast zastosujesz się do wspomnianych zasad użytkowania, będziesz cieszył się frontami przez lata.

Newsletter

Wiadomości
z frontu

Dołącz do naszego newslettera i rozpocznij przygodę w świecie FRØPT.

Bądź na bieżąco z naszymi realizacjami oraz śledź oferty specjalne i promocje.

Zapisz się